İnönü Caddesi No:5
Taksim / İstanbul+90 0212 919 00 33

Gezi İstanbul

Menü +90 0212 919 00 33

PATISSERIE


Gezi İstanbul’da pastacılık bir ritüeldir. Türk toplumunda pasta olarak bilinen ürünler ile Gezi İstanbul ürünleri tamamen birbirinden farklıdır.

Gezi İstanbul’un pasta lezzetlerini, Gezi İstanbul’un kuruluşundan bugüne üretim ve koordinasyonunu yürüten Executive Şef Yılmaz Akyüz’ün yenilikçi vizyonunun, geleneksel Alman, Avusturya ve İstanbul lezzetleriyle birleşmesinden ortaya çıkan ayrıcalıklı sahip ürün gamı oluşmaktadır.

Pasta imalatında kullanılan tüm ürünler %100 doğal, %100 katkısız ve %100 el yapımıdır.

Kullanılan hammaddeler en yüksek kalitede ve standart belgesine sahip yerli ve ithal ürünlerden oluşmaktadır. Pasta yapımında kullanılan doğal kremalar, katkı maddesi kullanılmadan yapılan pandispanya ve kekler, insan sağlığına önem veren bir anlayışla ve doğal yollarla üretilmektedir.

Gezi İstanbul, geleneksel Avrupa tarzı tatları, pastaları, cheesecake çeşitlerini kendine has yaklaşımıyla yorumlayarak, tam bir Gezi İstanbul lezzetine dönüşmüştür. Gezi İstanbul pastalarında, İstanbul’un kültürünü, çikolatanın cazibesini, hamur işlerinin zarafetini tadabilirsiniz.

Gezi İstanbul Patisserie bölümü, 4 ayrı birim olarak üretim yapmaktadır. Çikolata, Pasta, Tasarım Pastalar ve Hamurlu ürünler (tatlı-tuzlu kurabiyeler).

Gıda mühendislerince hijyen kontrolleri ve laboratuvar testleri düzenli olarak yaptırılmaktadır.

Gezi İstanbul, “Hayal ettiklerinizi söyleyin, gerçekleştirelim!’’ sloganı ile özel pasta üretimi de yapmaktadır. Düğün, Nişan, Doğum Günleri, Özel gün kutlama pastaları ile Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi çok özel anlarda günün önemini ve anlamını şık bir görsellikle sunan eşsiz lezzette tasarımlar yaratmaktadır.

Şef Yılmaz Akyüz ve ekibi tarafından, felsefesi gereği 2 yıllık tarihsel araştırma ve mutfak çalışmaları sonucu, İstanbul kültürünün hamur işleri mozaiğini kaliteli bir ürün yelpazesi haline getirilerek, misafirlerine sunulmaktadır.

Kültürümüzün bir parçası olan poğaça çeşitleri, simit, çatal, tatlı tuzlu kurabiyeler, közlenmiş patlıcanlı, peynirli Musevi börekası, acıbademi, Selanik gevreği, yulaflı kurabiyeleri, Şam kurabiyesi, elmalı payları ve tartları gibi değişik kültürlerin ürünleri bir arada sadece Gezi İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul’da yaşamış kültürlerin ürünleri ile ilgili araştırma devam etmekte olup geliştirildikçe ürün çeşitleri artırılmaktadır.

Bunun yanında Fransa’nın ve Avrupa’nın en önemli ürünleri croisssant ve brioch’ları mini ve adet çeşitleri üretilmekte ve bir Fransız’ın ifadesiyle Paris’te bile böylesine rastlanmamaktadır. Özel tereyağı ile yapılmış croissant’ların sade ve çikolatalı çeşitleri de büyük ilgi görmektedir.

Dostlarınızla yapılacağınız paha biçilemez sohbetler eşliğinde tadacağınız lezzetler için sizi Gezi İstanbul’a davet ediyoruz.

Gezi İstanbul... Taksim’e çıkmak için en lezzetli sebep!