İnönü Caddesi No:5
Taksim / İstanbul+90 0212 919 00 33

Gezi İstanbul

Menü +90 0212 919 00 33

HAKKIMIZDA


1987 – 2002 yılları arasında misafirlerine, Avusturya’dan Pasta, Belçika’dan Çikolata, Fransa ve Türkiye’den geleneksel hamur işi kültürlerinin ürünlerini sunan Patisserie Gezi, on beş yıl aralıksız hizmetin ardından, 2002 yılında İçmimar Tülin Kıran ve Y. Mimar M. Hakan Kıran ortaklığı olan Gezi Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından devralınmıştır.

Gezi İstanbul vizyonunu, bu topraklarda var olmuş kültürlerden ve olağanüstü mozaikten almıştır. Yeryüzünün tüm değerlerinin İstanbul’da özetlenmiş olduğuna inanılarak yola çıkılmıştır.

Misafirlerine daha iyi servis ve daha yüksek standartlarda hizmet sunabilmek için 2014 yılının ikinci yarısı yapılanma sürecine giren Gezi Istanbul, Mayıs 2015 itibariyle yepyeni dekorasyonuyla Gezi Istanbul Brasserie konsepti altında Taksim ve Şubat 2021 itibariyle Kuruçeşme şubelerinde faaliyetine devam etmektedir.

Gezi İstanbul, Batılı tatlarla geleneksel lezzetlerin harmanlandığı; doğal, katkısız, el yapımı ve taze ürünlerle hazırlanan çok özel bir sunuma sahiptir.

Sağlıklı bir mutfak yaratmaya duyulan tutkuyla, sadece Gezi İstanbul için ürünler veren tarlalar ve sera alanları kurulmuştur. Her yörenin kendine özel ürünleri, özel olarak üreticisinden taze olarak alınarak İstanbul’a getirilmekte ve Gezi İstanbul mutfaklarında kullanılmaktadır.

Ekmekler kendi odun fırınlarında üretilirken, malzemeler asla mikrodalga fırınlarda ısıtılmamakta ve yarı pişirilmiş ürünler kullanılmamaktadır.

Tek bir domates bile, sipariş alınır alınmaz taze taze dolaptan çıkarılarak doğranmakta ve servise sunulmaktadır.

Gezi İstanbul çatısı altında:
• Gezi İstanbul Brasserie
• Gezi İstanbul Chocolaterie
• Gezi İstanbul Patisserie
• Garlic Restaurant & Bar
• Gezi İstanbul Catering yer almaktadır.

Konuklarına,
• %100 Doğal ve Katkısız
• %100 El Yapımı
• %100 Taze
• %100 Kaliteli ürünler sunmak için Gezi İstanbul kalite standartlarından ödün vermeden çalışmaya devam edilmektedir.

Derin bir İstanbul felsefesine sahip olan Gezi İstanbul, doğallıktan, sanattan ve yaratıcılıktan ödün vermeden vazgeçilmez bir bağlılık yaratma hedefiyle bir “kültür” sunmayı amaçlamaktadır.

BİR MİRASTIR İSTANBUL


8000 yıllık tarihi boyunca, tüm kültürler İstanbul’da iz bırakmış ve bu dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanamayacak kadar etkileyici bir mozaik yaratmıştır. İşte tam da bu yüzden, kültürler mozaiğidir İstanbul... Tüm dünya insanlarının kendilerinden bir şeyler buldukları dev bir harmandır.

Bu muazzam kültürün ana noktaları; aydınlık, hoşgörü, barış, sevgi, sanat, yaratıcılık ve bilgidir.

Bu nedenle Gezi İstanbul, tam bu noktada yalnızca Türk Mutfağı’nın “dünya konsepti” ile birleşmesi değil, İstanbul Mutfağı ve İstanbul Kültürü’dür.

Bir felsefedir Gezi İstanbul!

Gezi İstanbul, bütün yolların, uygarlıkların ve efsanelerin kesiştiği noktada bulunan İstanbul’un, yani binlerce yıllık masalın, görkemli bir gastronomi kültürünün günümüzdeki seçkin yansımasıdır.

Yedi tepe üzerinde kurulan ve cihan imparatorluğuna payitahtlık yaptıktan sonra, binlerce yıllık kültürüyle açık denizleri aşıp Cenova’ya, Venedik’e ve dünyanın dört bir yanına ulaşan İstanbul kültürü, tam bu nedenle Unesco tarafından ‘Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edildi. İşte bu nedenle, dün ve bugün Batı uygarlığının ve insanlığın ortak hatırası olarak kabul edildi.

İşte Gezi İstanbul da, bu hatıraya saygının bir ifadesi olarak kuruldu. Vizyonunu, bu topraklarda var olmuş kültürlerin yarattığı bu olağanüstü mozaikten aldı.

Ve bu değerli sorumluluğunun farkında olan Gezi İstanbul, kaliteyi, hijyeni, el hünerini, gelenek, estetik ve zarafetle harmanlayarak sunmanın gururuyla yoluna devam ediyor.

Gezi İstanbul, kendini ve kentini bir daha keşfetmek isteyenleri, İstanbul’u yaşamak isteyenleri, doyumsuz lezzetler tatmaya, unutulmaz anılar biriktirmeye davet ediyor.