İnönü Caddesi No:5
Taksim / İstanbul+90 0212 919 00 33

Gezi İstanbul

Menü +90 0212 919 00 33

CHOCOLATERIE


Doğanın insanlığa sunduğu en keyifli ve en lezzetli armağan olan çikolata, ilk kez M.S. 600 yılında, Güney ve Orta Amerika yerlileri olan Mayalar ve Aztekler tarafından, kakao ağacının çekirdekleri kullanılarak ve sadece seçkin sınıflara layık görülen çok özel bir içecek olarak tüketilmeye başladı.

Aztek dilinde "ekşi, acı içki" anlamına gelen "Xocoatl" olarak adlandırılıyordu.

16. Yüzyılda İspanyol kaşifler tarafından Avrupa’ya getirilen çikolata, bundan 80 yıl sonra İngiltere’de katı çikolata olarak satılmaya başladı.

Tarih boyunca mutluluğun kaynağı oldu çikolata... İnsanoğlu onu çok sevdi.

Çocuklar için doyumsuz bir eğlence kaynağıdır.
Nişan ve söz merasimlerinde yeri baş köşedir.
Bayramlarda en güzel paketler yaptırılır; hediye edilir.
Sevgilinin kalbini kazanmak isteyenlerin kurtarıcısıdır.
Kısacası, herkesin ortak sevgilisi olan çikolata, özel günlerin ve anların vazgeçilmezidir.

Ama sadece özel günlerin, nişan merasimlerinin, doğum günlerinin değil, kendinizi şımartmanın en leziz yolu olmalıdır çikolata!

İşte bu amaçla, damaklarda vazgeçilmez yere sahip olan çikolata, Gezi İstanbul’un vizyonu, estetik anlayışı, ustalığı ve kalitesiyle farklı bir boyuta taşınıyor.

Gezi İstanbul’un el yapımı halis çikolatası, dünyanın en kaliteli malzemeleriyle işinin ehli ustalar tarafından özel olarak ve itinayla üretiliyor.

Yarım asra yayılan tecrübenin yansıması olan bu lezzet, uzun araştırmalar sonucu Belçika’dan ithal edilen birinci sınıf kaliteli kakao çekirdekleriyle adeta bir sanat eseriymişçesine zarafetle yaratılıyor.

Kültürün ve seçkinliğin, lezzet ve estetikle buluşması olan %100 el yapımı Gezi İstanbul Halis Çikolata, sizleri kendinize mutluluk anları armağan etmeye davet ediyor.

Bir sanattır çikolata... İstanbul Gezi Halis Çikolata.